Sokan amiatt nem élnek a forgalomból kivonás gazdaságos lehetőségével, mert nincsenek tisztában az aktuális szabályokkal. Az első és legfontosabb, hogy a forgalomból kivonás nem feltétlen egy végleges dolog, hiszen kérvényezhető akár ideiglenesen is. Ezzel az opcióval sok autótulajdonos- és kereskedő él is, mert pl. a használt autók felvásárlása után sokkal költséghatékonyabb már ideiglenesen is a forgalomból kivonás mellett dönteni, mint fizetni a kötelező felelősségbiztosítást, illetve a súlyadót a „passzív” hónapokban.
Roncsautók forgalomból kivonása
A totálkárosra törött vagy már használhatatlan roncsautóktól köztudott, hogy nem egyszerű megszabadulni. Az autókereskedők egy része nem foglalkozik az ilyen autók felvásárlásával, inkább távolt maradnak tőlük, mert túlságosan is körülményes az elszállíttatásuk, a tárolásuk, továbbértékesíteni pedig csak az esetek nagyon kis százalékában lehet. Ugyanez a helyzet akkor is, ha az autó még nem roncs, azonban a javíttatása már sokkal többe kerülne, mint maga a gépkocsi értéke. Ilyen esetekben is fontos, hogy gondunk legyen a forgalomból kivonásra, mert értelemszerűen csak egy plusz kiadás, ha még tovább fizetjük a felelősségbiztosítást és a súlyadót úgy is, ha az autót nem használjuk.
A végleges kivonás ügyintézését akkor érdemes elindítanunk, ha 100%-ig biztosak vagyunk abban, hogy a jövőben már nem fogjuk használni az autót. Végleges forgalomból való kivonás esetén az okmányirodában nem csak az autó forgalmi engedélyét, de a gépjármű rendszámát is le kell adni. Fontos ugyanakkor azt is tudni, hogy ha ideiglenesen szeretnék elintézni az autó forgalomból kivonását, azt legfeljebb csak hat hónapra tehetjük, viszont a hat hónap lejárta után még meghosszabbítható az ideiglenes forgalomból kivonás is.